Pozycjonowanie Stron
Pozycjonowanie Sklepów Internetowych
SEO

W ramach usługi SEO każdy z klientów otrzymuje gwarantowany PAKIET bezpiecznych wartościowych działań i regularnych usług wpływających na efektywne i skuteczne wyświetlanie strony internetowej lub sklepu w TOP 10 wyników wyszukiwarki Google.

Prawidłowa i przemyślana strategia działania w Internecie przekłada się na konkretne, wymierne korzyści oraz realizację założonych celów. Firmy, które już od lat dbają o pozytywny wizerunek w sieci prowadząc tego typu wartościowe i rzetelnie SEO - długofalowo ich strony WWW wyświetlają się wyżej od konkurencji na pierwszej stronie wyników Google po popularnych słowach kluczowych w swojej branży.


Efektywny marketing w Internecie jest gwarancją na to, że jesteśmy w nim stale widoczni oraz daje nam szerokie spektrum dodatkowych możliwości, takich jak:


 • skuteczna promocja naszej firmy,
 • zwiększenie rozpoznawalności marki,
 • zwiększenie sprzedaży produktów,
 • oferowanie i promowanie swoich usług,

Prowadzenie działań marketingowych poprzez działania pozycjonowania, Optymalizacji SEO jak również stałą obecność w mediach społecznościowych Social Media, jest w dzisiejszych realiach wyszukiwarki Google niezbędnym elementem dla każdego, komu zależy i chce liczyć się w Internecie oraz czerpać płynące z niego korzyści.

BRAK DZIAŁAŃ = BRAK WIDOCZNOŚCI = BRAK EFEKTÓW


Państwa potencjalni Klienci szukają każdego dnia na wyszukiwarce Google: (ok. 90% zapytań) różnych firm, produktów, usług, najlepszych ofert, czytają opinie na forach przed podjęciem decyzji i na tej podstawie najczęściej je podejmują.

Firmy o których informacja - czy poprzez stronę firmową, katalog branżowy, forum internetowe - nie wyświetla się na 1 lub 2 stronie Google nie dociera do Klientów ze swoją ofertą oraz usługami. Firmom dzisiaj coraz bardziej zależy na osiąganiu jak najwyższych pozycji firmowej witryny, ponieważ przekłada się to na wiele korzyści.

Jednocześnie coraz większe wymagania stawia wyszukiwarka Google stronom internetowym, którym zależy na wysokich pozycjach i tylko profesjonalne prowadzenie działań, takich jak oferuje Reactive przekłada się na dobre efekty w postaci:

 • wysokich pozycji stron firmowych naszych Klientów w Google,
 • wyświetlaniu lokalnym na Google Maps,
 • pozytywnych opinii na branżowych / tematycznych forach internetowych o dużym ruchu,
 • obecności w katalogach branżowych,
 • obecności w katalogach ogólnych,
 • obecności w Social Media.

Reactive nieustanie dba o osiąganie jak najlepszych efektów dla swoich Klientów, stale podnosząc jakość oferowanych usług. Najważniejsza jest długoterminowa współpraca i systematyczne działania dotyczące firmy Klienta w Internecie. Częste zmiany w wyszukiwarce wpływają na metody pozycjonowania SEO, a nasze usługi są zawsze aktualne pod tym względem i zgodne z zasadami i wytycznymi Google.

 
an-img1

an-img1

Pakiety SEO - pozycjonowania stron internetowych w Reactive mają 2 składowe części

 • AUDYT I OPTYMALIZACJA TECHNICZNA STRONY WWW
 • AKTYWNA COMIESIĘCZNA PROMOCJA STRONY WWW

Audyt – Aktualna analiza widoczności strony w sieci

 • weryfikacja pod względem ogólnej widoczności w sieci,
 • weryfikacja profilu linkowego,
 • weryfikacja dostępności witryny dla robotów wyszukiwarek,
 • weryfikacja możliwych kopii treści strony w Internecie.

Optymalizacja techniczna SEO


Prawidłowo przeprowadzona Optymalizacja Techniczna jest zabiegiem, który poprawia różne błędy na stronie internetowej, które blokują proces pozycjonowania i jednocześnie odpowiednio dostosowuje witrynę do aktualnych wymogów Google. Przyspiesza to proces indeksacji strony internetowej na wybrane słowa kluczowe, przyspiesza czas ładowania strony oraz wyświetla odpowiednie nagłówki i opisy strony w Google.

 • Optymalizacja Meta Titile i Meta Description, czyli meta danych dla wyszukiwarki, które na wstępie prezentują i przybliżają tematykę oraz zawartość serwisu,
 • Weryfikacja, czy istnieje możliwość dodania nagłówków H1, H2 i H3, czyli najważniejszych tytułów na stronach,
 • Przekierowanie domeny bez i z "www", czyli zdefiniowanie czy poprawny adres to WWW.strona.pl czy też strona.pl (dla wyszukiwarki oba te adresy są różne) a także usunięcie z adresu strony /index.php lub html,
 • Site-mapa XML – instalacja wirtualnej mapy strony, która przyspiesza indeksowanie i ułatwia robotom zapoznanie się z treścią,
 • Sprawdzenie i ew. dodanie pliku Robots.txt, czyli umieszczenie na serwerze Klienta „podpowiedzi” dla robotów, gdzie znajduje się sitemapa oraz które zasoby są wykluczone i robot ma je pominąć (np. panel administracyjny),
 • Przyjazne Adresy URL - Search Engine Friendly – weryfikujemy i poprawimy adresy URL, usuwając z nich znaki diaktryczne oraz zbędne znaczniki i błędy,
 • Sprawdzenie serwisu pod względem kopii treści – kopie treści negatywnie wpływają na jakość serwisu,
 • Dodanie atrybutu nofollow do linków wychodzących, czyli zatrzymanie robotów w ramach witryny, oraz zabezpieczenie strony przed innymi, o potencjalnie niższej wartości merytorycznej,
 • Dodanie serwisu do Google Search Control + Google Analytics.

Aktywna comiesięczna promocja w Internecie

W ramach działań promocyjnych w każdym miesiącu strona jest zamieszczana w wartościowych katalogach internetowych z unikalnym opisem oraz frazami kluczowymi. Katalogowanie to proces pozyskiwania wartościowych linków dla strony Klienta. Katalogi mogą być branżowe (np. motoryzacja, turystyka, budowlane, gastronomia), albo ogólne – posiadające drzewo kategorii i możliwie najbardziej rozbudowane pod względem ofert. Najważniejszym jednak czynnikiem jest jakość i wartość katalogu – wtedy przynoszą one największe korzyści dla zamieszczanej strony. Serwisy naszych Klientów dodajemy tylko do wartościowych katalogów, zarówno tych komercyjnych, jak i najbardziej znanych portali.

Marketing Szeptany na Forach Internetowych


Publikujemy w zależności od wybranego pakietu ilość comiesięcznych postów, które mają za zadanie zainteresować konsumentów produktami marki i odpowiedzieć na ich pytania.

Komunikacja na forach umożliwia bezpośrednie dotarcie do konsumenta, a ponad to:


 • Wzbudzamy zainteresowania produktem / usługą,
 • Rekomendujemy produkt / usługę,
 • Publikujemy aktywne linki do serwisu Klienta,
 • Wyszukujemy wątki na których poruszana jest tematyka dotycząca Państwa firmy,
 • Udzielamy informacji, odpowiadamy na pytania, doradzamy, kierujemy na odpowiednie strony docelowe, ułatwiając internaucie bezpośredni kontakt z firmą.

Mamy świadomość, jak możemy skutecznie wpłynąć na działania SEO, więc w miarę możliwości niektóre wpisy zawierają linki wpływając dodatkowo na pozycjonowanie strony.

Budujemy komunikację w sieci, aby przybliżyć internautom Państwa usługi oraz produkty.

Indywidualnie dobieramy opiniotwórcze miejsca w sieci, aby dołączyć do aktywnych dyskusji, branżowo lub tematycznie związanych z Państwa firmą. Tworzone przez nas wpisy są wykonywane przez specjalistów, merytorycznych w danej konkretnie dziedzinie lub branży.


Promowanie i prowadzenie firmowego profilu Google Moja Firma. Pozycjonowanie lokalne na Google Maps.

W ramach działań SEO promujemy naszych Klientów na Google+ / Google Moja Firma co przekłada się bezpośrednio na ich mocniejszą pozycję w wyszukiwarce Google. Dodatkowym, bardzo ważnym aspektem jest bezpośrednie pozycjonowanie danej działalności lokalnie na Google Maps obok wyników wyszukiwania. Jest to element, który bardzo pozytywnie wpływa na widoczność wyświetlanej firmy w sieci.

Głównym celem promowania firmy w jego lokalizacji jest generowanie stałego i wartościowego ruchu na stronie przez potencjalnych Klientów, szukających produktów i usług w najbliższej lokalizacji. Wartościowy ruch może pochodzić z różnych miejsc w całym Internecie.

Jakość generowanego ruchu jest najważniejsza. Oferta agencji Reactive umożliwia dotarcie do nowych Klientów, poszukujących opinii oraz informacji z obszaru, w którym działa firma. Im większy poziom takiego ruchu, tym większe zainteresowanie ofertą firmy, co finalnie przekłada się na wzrost poziomu sprzedaży.

Dzięki współpracy z Reactive Państwa firma poprawi swoją widoczność w wynikach wyszukiwania na Google, oraz zbuduje profesjonalny i wiarygodny wizerunek w Internecie. Wiarygodny przede wszystkim dla potencjalnych, przyszłych Klientów.